تبلیغات
تولیدات گیاهی , باغبانی - خواص گیلاس

خواص گیلاس

دوشنبه 24 آبان 1389 08:42 ب.ظنویسنده : مهندس علی گل محمدی

 
     

خواص آلبالو وگیلاس

خواص مشترک آلبالو و گیلاس :

* دارای مقدار زیادی مواد قلیایی هستند و اسیدیته خون را کاهش می دهند. بنابراین افرادی که می خواهند خونشان قلیایی شود، گیلاس و آلبالو بخورند.

* نوع سیاه رنگ این میوه ها ، دارای مقدار زیادی آهن هستند و برای کم خونی مفید می باشند. گیلاس و آلبالو برای کاهش درد مفاصل، روماتیسم و نقرس بسیار مفید هستند.  

* برای افراد دچار نقرس مفید است ، چون مقدار اسید اوریک را که در نقرسی ها بالاست ، کاهش می دهد. اسید اوریک یک ماده ی زائد و دفعی است که در اثر هضم و جذب مواد غذایی در بدن بوجود می آید و اگر مقدار آن در بدن افزایش یابد ، به کریستال هایی در مفاصل تبدیل می شود و درد و تورم را در آن قسمت ایجاد می کند.  

* ادرار را زیاد می کنند.

* غنی از آنتی اکسیدان هستند ، در نتیجه برای پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی مفید می باشند.

* دارای موادی هستند که درد حاصل از آرتریت (التهاب مفاصل) و نقرس را کاهش می دهد که این خاصیت را سایر میوه ها و سبزی ها ندارند.

* منبع غنی ملاتونین هستند. ملاتونین، یک آنتی اکسیدان قوی است که تأثیر آن بهتر و مؤثر از ویتامین های آنتی اکسیدانی C و E و A است، زیرا هم محلول در چربی و هم محلول در آب است. در حالی که ویتامین C محلول در آب و ویتامین های A و E محلول در چربی هستند.

* آنتی اکسیدان های موجود در این میوه ها جلوی عمل رادیکال های آزاد را در بدن می گیرند. رادیکال های آزاد مولکول های ناپایداری هستند که با حمله به سلول های سالم بدن، باعث تخریب آنها می شوند. تخریب سلولی توسط رادیکال های آزاد، باعث ایجاد استرس اکسیداتیو در بدن و پیری زودرس سلول ها می شود.

علاوه بر موارد فوق ، برای درمان بیماری های زیر نیز مفید هستند :
- سنگ کلیه
- کاهش خطر سکته قلبی
- پوسیدگی دندان ها
- رفع کم خوابی
- جلوگیری از واریس رگ ها
- کاهش التهاب بدن
- کاهش کلسترول خون
- کاهش سردرد

 

 

فواید آلبالو و گیلاس در کاهش وزن بدن

آلبالو و گیلاس دارای کالری و چربی کمی هستند و مقدار زیادی آب دارند. تحقیقات نشان داده که افزایش مصرف آب سطح انرژی و متابولیسم بدن را افزایش می دهد، در نتیجه انرژی بیشتری در بدن می سوزد.

بسیاری از افراد اثرات مفید میوه هایی مثل آلبالو و گیلاس را که دارای آب زیادی هستند، در کاهش وزن خود مشاهده کرده اند.  همچنین دارای پتاسیم بالا و سدیم کمی هستند که با نگهداری آب در بدن ، تعادل آن را در بدن حفظ می کنند ، زیرا رژیم های کم سدیم ( کم نمک ) باعث کمبود شدید آب در بدن می شوند.

 

گیلاس و آلبالو ، دارویی برای درد مفاصل و نقرس

 

دوستان گرامی با توجه به فصل تابستان و میوه های این فصل ، سعی کرده ام تا جایی که ممکن است از کتاب های مختلف و سایت های دیگر استفاده کنم و مطلب کاملی را در مورد خواص غذایی آلبالو و گیلاس به شما ارائه دهم .

امیدوارم با مطالعه این مطلب به ارزش غذایی این دو میوه پی برده و به مقدار کافی و لازم از آنها استفاده کنید. البته شرط اصلی در مصرف تمام مواد غذایی ، رعایت اعتدال و میانه روی است و باید از زیاده روی در مصرف هر نوع ماده غذایی پرهیز کرد.

ابتدا خواص غذایی آلبالو و گیلاس را به طور جداگانه برایتان می آورم و سپس خواص مشترک هر دو میوه را برایتان بیان می کنم.

 

 

 

 

خواص غذایی و درمانی گیلاس

* مجاری ادراری و لوله ی گوارشی را ضد عفونی می کند.

* برای

افراد دیابتی مضر نیست زیرا قند آن از نوع سوربیتول است که 70 درصد آن در بدن انسان بدون اینکه به گلوگز تبدیل شود، صرف تولید انرژی می شود.

* گیلاس شیرین ملین خوبی است و یبوست را رفع می کند.

* طبیعتی سرد دارد و مصرف زیاد آن باعث نفخ معده می شود.

* اعصاب را آرام می کند.

* معده را ضدعفونی می کند.

* سموم بدن را دفع می کند و خون را تصفیه می کند.

 

گیلاس شیرین برای رفع یبوست و آلبالوی ترش برای رفع اسهال مفید است.

* خوردن گیلاس برای افرادی که تصلب شرائین ، ناراحتی کبد و مکل جمع شدن گاز در روده ها را دارند، مؤثر و مفید است.

* گیلاس باید به خوبی جویده شود تا به راحتی هضم شود.

* خوردن گیلاس بعد از غذا باعث سوء هاضمه و نفخ می شود، چون از هضم سریع غذا جلوگیری می کند. به همین دلیل توصیه می شود که بعد از غذا مصرف نشود.

* خوردن گیلاس قبل از غذا شخص را سیر می کند و جلوی اشتهای او را می گیرد و در عین حال او را چاق نمی کند. بنابراین

افراد چاقی که می خواهند لاغر شوند، می توانند گیلاس را قبل از غذا مصرف کنند. البته نباید در مصرف آن زیاده روی کنند.

* جوشانده برگ گیلاس در شیر، ملین خوبی است.

* در طب سنتی معتقدند که گیلاس برای رفع خشکی حلق و ریه مفید است .

* عصاره گیلاس یک ضد باکتری علیه فساد و

پوسیدگی دندان است . در بررسی ها مشاهده شده است که عصاره گیلاس سیاه تا 89 درصد فعالیت آنزیم های عامل تشکیل پلاک دندان را متوقف می کند.

 

* در گذشته پزشکان از گیلاس سیاه برای معالجه سنگ کلیه و ناراحتی های کیسه صفرا استفاده می کردند.

 

 

گیلاس و آلبالو برای کاهش درد مفاصل، روماتیسم و نقرس بسیار مفید هستند.

 

* برای افراد دچار نقرس مفید است ، چون مقدار اسید اوریک را که در نقرسی ها بالاست ، کاهش می دهد. اسید اوریک یک ماده ی زائد و دفعی است که در اثر هضم و جذب مواد غذایی در بدن بوجود می آید و اگر مقدار آن در بدن افزایش یابد ، به کریستال هایی در مفاصل تبدیل می شود و درد و تورم را در آن قسمت ایجاد می کند.

* ادرار را زیاد می کنند.

* غنی از

آنتی اکسیدان هستند ، در نتیجه برای پیشگیری از سرطان  و بیماری های قلبی مفید می باشند.

* دارای موادی هستند که درد حاصل از

آرتریت (التهاب مفاصل) و نقرس را کاهش می دهد که این خاصیت را سایر میوه ها و سبزی ها ندارند.

* منبع غنی ملاتونین هستند. ملاتونین، یک آنتی اکسیدان قوی است که تأثیر آن بهتر و مؤثر از ویتامین های آنتی اکسیدانی C و E و

A  است، زیرا هم محلول در چربی و هم محلول در آب است. در حالی که ویتامین C محلول در آب و ویتامین های A  و  E  محلول در چربی هستند.

*

آنتی اکسیدان  های موجود در این میوه ها جلوی عمل رادیکال های آزاد را در بدن می گیرند. رادیکال های آزاد مولکول های ناپایداری هستند که با حمله به سلول های سالم بدن، باعث تخریب آنها می شوند. تخریب سلولی توسط رادیکال های آزاد، باعث ایجاد استرس اکسیداتیو در بدن و پیری زودرس سلول ها می شود.

 

 

علاوه بر موارد فوق ، برای درمان بیماری های زیر نیز مفید هستند :

 

- سنگ کلیه - کاهش خطر سکته قلبی

- پوسیدگی دندان ها - رفع کم خوابی

- جلوگیری از واریس رگ ها - کاهش التهاب بدن

- کاهش کلسترول خون - کاهش سردرد

 

 

 

گیلاس

میوه اى كه سموم بدن را از بین مى برد، دستگاه هاضمه را مرتب كرده و اعصاب را تسكین مى بخشد

گیلاس ، میوه درخت گیلاس است كه در تمام كشورهاى جهان آن را مى شناسند مخصوصا فصل شكوفه گیلاس در ژاپن شهرت جهانى دارد.

درخت گیلاس در بهار لباس نازك و سفید از گلهاى كوچك و ظریف بر تن مى كند كه رفته رفته گلها مى ریزد و از ته آن دانه هاى كروى شكلى كه سبز است نمودار مى شود. این دانهاى كروى شكل سبز كم كم رنگ گرفته و به رنگ زرد طلایى و یا قرمز در مى آید كه همان گیلاس است كه فعلا از اصفهان بهترین نوع آن به بازار ایران مى آید و بعد كه تمام شد از خراسان ، گیلاس ‍ مخصوص آن ناحیه كه خیلى درشت و پرگوشت و كمى هم سفید است پیدا مى شود.
گیلاس خراسان را در جاهاى دیگرى كاشته و محصول آن را به بازار مى آورند.

مشخصات و خواص گیلاس

گیلاس از میوه هاى كوچك هسته دار است كه شكل آن تقریبا كروى است و داراى دمى بلند و یا كوتاه است . گوشت میوه گیلاس یا خیلى لطیف و یا سفت و آبدار و شیرین به رنگ زرد سفید و یا زرد قرمز یا سیاه مى باشد و گیلاس سرشار از املاح معدنى است : داراى كلسیم ، فسفر، پتاسیم ، كلر، سدیم ، منیزیم ، گوگرد و مقدار قابل توجه آهن است .

گیلاس داراى كوبالت ، مس ، منگنز، و روى مى باشد.
قندى كه گیلاس دارد از نوع ((لوولوز)) است .
گیلاس داراى ویتامینهاى ث و ب 2 و پ پ و مقدار زیادى ویتامین آ مى باشد. كه براى چشم فوق العاده مفید است .
از خوردن گیلاس اثرات مهمى در بدن ما پیدا مى شود كه از زمانهاى قدیم آن را توصیف و تشریح كرده اند چنان كه طرفداران مكتب سالرن درباره گیلاس این طور گفته اند:
((اگر گیلاس بخورى مزایاى زیادى براى تو فراهم خواهد شد.))
((شكم تو پاك خواهد شد و تمام خون بدنت بهتر گردش كرده و مواد غذایى لازم را به دست خواهد آورد.))

در قرن هجدهم دكتر ((له مرى )) معروف درباره گیلاس نوشته است :

((گیلاس براى قلب ، براى معده و روده مفید است اشتها را زیاد كرده و بدبویى را به خوشبویى تبدیل مى كند.)) در عصر حاضر بر اثر بررسیهایى كه در روى گیلاس به عمل آورده شده است گفته هاى پزشكان قدیمى درباره این میوه به ثبوت رسیده است .

و اكنون با آزمایشهاى علمى ما مى دانیم كه گیلاس از میوه هایى است كه سموم بدن را بر طرف كرده و خون را تصفیه مى كند، قوه دماغى بدن را تقویت كرده و كمبود املاح معدنى بدن ما را برطرف ساخته و دستگاه هاضمه را منظم مى كند، اعصاب را تسكین داده و ادرار آور است .
هر صد گرم گیلاس داراى دویست و پنجاه میلى گرم پوتاس است و چنانكه مى دانید پوتاس تاءثیر زیادى بر افزایش ادرار دارد. كسانى كه ورم مفصل و یا رماتیسم یا نقرس دارند بالنتیجه براى معالجه خود باید غذایى بخورند كه ادرار زیاد كند، با گیلاس رژیم مى گیرند. رژیم گیلاس براى كسانى كه سنگ كلیه و یا سنگ صفرا و یا مثانه دارند نیز بسیار مفید و موثر است . كسانى كه تصلب شراین دارند و یا از كبد مى نالند و یا به یبوست مبتلا شده اند و یا در روده هاى آنها گاز جمع مى شود و غذا تخمیر مى گردد و هم چنین كسانى كه املاح معدنى بدن آنها كم شده و یا بچه هایى كه دیر رشد مى كنند باید گیلاس بخورند و رژیم گیلاس بگیرند چون قند میوه گیلاس از نوع قند لوولوز مى باشد. مصرف گیلاس به كسانى كه بیمارى دیابت دارند توصیه مى شود.
تركیباتى كه در گیلاس وجود دارد تعدیل كننده پ هاش خون است زیرا خون باید به مقدار 4/7 قلیایى باشد.

مصرف گوشت و مواد گوشتى خون را اسیدى مى كند و بهترین تعدیل كننده آن میوه ها از جمله گیلاس است .

گیلاس را باید قبل از غذا خورد تا با آن جلوى زیادى اشتها را بگیرد. كسانى كه براى كم خوردن و لاغرى متوسل به قرصهاى شیمیایى مى شوند مى توانند از گیلاس كه یك میوه طبیعى است و مصرف آن اندام را متناسب مى كند كمك بگیرند، زیرا قرصهاى شیمیایى براى كم كردن اشتها اشخاص ‍ را لاغر مى كنند و براى سیستم اعصاب و دستگاه عروق و شریانها مضر و خطرناك است و اعصاب را تحریك كرده و بى خوابى مى آورد. كسانى كه مى خواهند از گیلاس براى لاغرى و تناسب اندام خود كمك بگیرند باید در ابتداى غذاى خود دویست و پنجاه تا سیصد و پنجاه گرم گیلاس بخورند و بعد منوى غذاى آنها نباید داراى مواد نشاسته اى مثل نان ماكارونى ، برنج ، حبوبات و نان شیرینى باشد.

رژیم گیلاس براى دفع سموم بدن

براى رژیم دفع سموم باید صبح ناشتا نخست صد گرم گیلاس بخورید و بعد آن را تا پانصد گرم افزایش دهید

 


آخرین ویرایش: - -

 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.